Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Postulat Pallotyński rozpoczęty

3 razy P, czyli Pandemiczny Postulat Pallotyński rozpoczęty. W piątek, 7 sierpnia, jedenastu chłopaków rozpoczęło życie we wspólnocie pallotyńskiej w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia. Tegoroczni postulanci to: Andrzej z Cichego, Andrzej z Baranowa Sandomierskiego, Bartosz z Wielunia, Daniel z Gdańska, Hubert z Łukowa, Jakub z Brańska, Karol z Biłgoraja, Krystian z Hrubieszowa, Krzysztof z Bytomia, Marek z Gdańska, Mateusz z Koluszek oraz czekamy na Marcina z Zambrowa. Prosimy o modlitwę.

Coroczną tradycją w postulacie jest wizyta Przełożonych Prowincjalnych. Dziękujemy ks. Zenonowi Hanasowi z Prowincji Chrystusa Króla i ks. Zdzisławowi Szmeichelowi SAC z Prowincji Zwiastowania Pańskiego za wspólne spotkanie i modlitwę 

Częstochowski dom wypełniony gośćmi?, nie tylko pielgrzymami. Z mądrym słowem podczas porannej Mszy św. i pamiątką dla postulantów w postaci książki pt. „Codzienna pamięć praktyczna. Trzydzieści trzy punkty”, autorstwa św. Wincentego Pallottiego, przybył ks. Grzegorz Kurp. W czasie spotkania dzielił się tym, w jaki sposób żyje jako pallotyn. Ks. Grzegorz jest doktorem filozofii, a w strukturach Warszawskiej Prowincji Pallotynów, pełni funkcję Radcy i Sekretarza Prowincjalnego oraz Rzecznika Prasowego. Dziękujemy za spotkanie.

Kolejny gość w postulacie? Był nim Tomasz Sobania, 21-letni biegacz, pisarz i podróżnik. Na swoim koncie ma dwie udane wyprawy (300 km do Santiago de Compostela i bieg przez całą Polskę, z Zakopanego do Gdyni-756 km). Kolejnym krokiem będzie wyprawa jesienią 2020 z Jasnej Góry do Rzymu. Przepłynął Ocean Atlantycki na pokładzie Daru Młodzieży w trakcie Rejsu Niepodległości. Na codzień studiuje zaocznie teologię na UKSW w Warszawie, prowadzi prelekcje w całej Polsce, pracuje nad kolejną książką, trenuje biegi długodystansowe w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i amatorsko występuje w spektaklach teatralnych.