Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Przybliżanie ludzi do Boga

Czas na prezentację nowego dyrektora Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł” – ks. Marcina Przywary SAC:

Jestem pallotynem. Pochodzę spod Tomaszowa Mazowieckiego, a dokładnie z osiedla wojskowego Nowy Glinnik. Zanim wstąpiłem do seminarium formowałem się w Ruchu Światło-Życie i Szkole Nowej Ewangelizacji. Po maturze wstąpiłem do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. W 2017 r. przyjąłem święcenia kapłańskie.

Pierwszym miejscem mojej kapłańskiej posługi była parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, gdzie posługiwałem przez trzy lata, ucząc w szkole i zajmując się duszpasterstwem parafialnym. Od 2020 r. przejąłem obowiązki dyrektora Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”, zajmując się również duszpasterstwem powołań w naszej pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.

Bardzo lubię spędzać czas na łonie przyrody w czasie spływów kajakowych, pieszych wędrówek czy jeżdżąc rowerem. Interesuję się wędkarstwem, hoduję szynszyle. Moją największą pasją jest jednak przybliżanie ludzi do Boga i głoszenie Jego Słowa. Mam nadzieję, że będzie nam dane spotkać się nie raz na pallotyńskich ścieżkach. Do zobaczenia!

źródło: https://www.facebook.com/PallotynskieCentrumMlodziezyApostol/