Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Relacja z ostatnich dni OBOZU MISYJNEGO (19-21.09.2020)

W sobotę, 19 września, udaliśmy się całą grupą na Słowację, do naszych Współbraci w Spiskiej Nowej Wsi, którzy prowadzą Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Po zapoznaniu się z sytuacją panującą w tamtym rejonie i jego potrzebami, pojechaliśmy do miejscowości Lewocz, gdzie znajduje się zabytkowy kościół, a potem do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, patronki Słowacji.
Następny dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, po czym wybraliśmy się w góry, m.in. na Giewont, Czerwone Wierchy oraz Kasprowy Wierch. Po powrocie, zmęczeni, ale szczęśliwi, spożyliśmy wspólnie pizzę razem z ks. Grzegorzem Młodawskim SAC Sekretarzem ds. Misji, który opowiedział nam nieco na temat historii naszego Stowarzyszenia, a także zaangażowania w szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego oraz Matki Bożej Fatimskiej.
W poniedziałek, po porannej Mszy św. z ks. Mariuszem Zakrzewskim SAC, nowym Wicesekretarzem ds. Misji, wyruszyliśmy w drogę powrotną do seminarium. Po drodze odwiedziliśmy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wraz z pobliskim Centrum św. Jana Pawła II, a także zabytkowy kościół w Wiślicy, gdzie miały miejsce początki chrystianizacji ziem polskich. Późnym wieczorem byliśmy już z powrotem w seminarium w Ołtarzewie, zainspirowani misyjnie i gotowi do podjęcia czekających nas wyzwań.

kl. Michał Jaworowski SAC