Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie

Długo czekaliśmy i w końcu udało się! Po feriach zimowych uczniowie klas 1-3 wraz z  nauczycielami Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie spotkali się w szkolnych murach i powrócili do nauki stacjonarnej. Chociaż wciąż w innych warunkach to i tak cieszymy się, że Szkoła tętni życiem, słychać śmiech, gwar, śpiew i rozmowy. Tablice szkolne zapełnione są pracami dzieci, a sale udekorowane zimowymi dekoracjami.

Czas przedświąteczny obfity był w wiele sukcesów uczniów naszej Szkoły, którzy zostali laureatami między innymi w konkursach takich jak: Ogólnopolski Konkurs Historyczny “Mulitest”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Przygotowania do Świąt w moim domu” organizowany przez Uniwersytet Dzieci, Ogólnopolski Konkurs “Orzeł Ortograficzny”, “Orzeł Matematyczny” oraz “Orzeł Języka Angielskiego”, Konkurs Wymowy Angielskiej zorganizowany przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej UMCS.

Pod opieką ks. Rafała Machłajewskiego SAC uczniowie odnieśli sukcesy w Archidiecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej, Archidiecezjalnym Konkursie Wiedzy o Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych oraz w IX Diecezjalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. W naszej Szkole nie zabrakło również szkolnych konkursów, które odbyły się pod patronatem naszego Dyrektora ks. Andrzeja Zelka SAC. Były to między innymi: Świetlicowy Konkurs Plastyczny “Lampion adwentowy”, Szkolny Konkurs Plastyczny oraz Konkurs Wiedzy “Patron mojej Szkoły”.

Przed świętami Bożego Narodzenia pamiętaliśmy również o osobach potrzebujących. Uczniowie naszej Szkoły zorganizowali paczki z potrzebnymi produktami dla Ośrodka dla Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. A przed nami udział w charytatywnym konkursie “Ile ważny święty Mikołaj?” na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Wracając w mury szkolne na uczniów czekały miłe niespodzianki: nowe sprzęty sportowe takie jak: stoły do gry w tenisa stołowego, monitory interaktywne w salach, wyremontowane szatnie oraz nowe dozowniki na płyn do dezynfekcji.

W najbliższym czasie uczniowie będą mogli wziąć udział w szkolnym konkursie “Mam talent”, którego celem jest zaprezentowanie przez uczniów swoich zainteresowań, pasji, talentów i osiągnięć. Już nie możemy doczekać się co nowego i zaskakującego przedstawią nam nasi uczniowie!

Z nową energią i zapałem rozpoczęliśmy naukę w nowym semestrze, kibicujemy i wspieramy uczniów w dalszych sukcesach i życzymy wytrwałości uczniom i nauczycielom klas starszych w kontynuowaniu nauki zdalnej.

Natalia Gałan