Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Szkoła Podstawowa w Lublinie

W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie zabrzmiały już pierwsze dzwonki! Na korytarzach słychać rozmowy, gwar i śmiech.  Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły wypoczęci, pełni cudownych wspomnień, a zarazem gotowi do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nowy rok szkolny 2021/2022 uczniowie wraz z rodzicami, a także nauczycielami i dyrekcją szkoły rozpoczęli uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Artur Manelski SAC, proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie wraz z dyrektorem naszej szkoły ks. Andrzejem Zelkiem SAC. Podczas Eucharystii wspólnie modliliśmy się o błogosławieństwo Boże na każdy dzień nauki. Po nabożeństwie uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, aby przywitać się z kolegami i koleżankami po przerwie wakacyjnej.

Warto dodać, że podczas przerwy wakacyjnej zostały wykonane w budynku szkoły remonty takie jak: zrobiono nowe schody wejściowe, uszczelniono dach, wyremontowano sekretariat, pomalowano sporo szkolnych pomieszczeń, utworzono profesjonalną wirtualną pracownię chemiczną, zamontowano siłownię zewnętrzną, w kilku salach założono klimatyzację.

 Z nową energią ruszamy do nauki! Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla nas dobry i pełen sukcesów, gdyż jak rymuje nasz dyrektor ks. Andrzej Zelek SAC: “Miłosierdzie Boże zawsze nam pomoże!”

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.sp-pallotti.pl

Natalia Gałan