Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Szkolne wieści z Lublina

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zagrożeniem koronawirusem od 16 marca wprowadziliśmy nauczanie zdalne. Lekcje, rady pedagogiczne, szkolenia, zebrania z rodzicami odbywają się dzięki wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej, głównie poprzez programy Microsoft Office 365 oraz ZOOM. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, a zwłaszcza ks. Prefekta Rafała Machłajewskiego SAC, udało się sprawnie przeprowadzić proces rekrutacji online na rok 2020/21. Było to trudne przedsięwzięcie ze względu na rekordowo dużą liczbę kandydatów.

Już w pierwszych dniach nauki zdalnej nasi uczniowie przygotowali piękne laurki, obrazki, plakaty, a także napisali piękne wiersze i tym samym wyrazili swą wdzięczność dla tych, którzy stoją na pierwszej linii walki z pandemią. Najmłodsi uczniowie chętnie włączyli się w proponowane przez szkolną świetlicę zadania i wykonali prace plastyczne, m.in. pisanki i palmy wielkanocne oraz wiosenne żabki. Wielu uczniów wzięło również w szkolnych konkursach: frazeologicznym i literackim organizowanych przez szkolną bibliotekę.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Ogólnopolskich Konkursach Galileo
z Języka Angielskiego i Języka Polskiego, które odbyły się w marcu.

W maju przypadała 100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. Uczniowie klasy 3a wykonali z tej okazji kolorowe lapbooki. W ten sposób przypomnieli sobie najważniejsze informacje dotyczące życia i nauki głoszonej przez Karola Wojtyłę, papieża Polaka. 20 maja 2020 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o naszym świętym papieżu. Zawieszenie zajęć w szkole nie okazało się ani dla uczniów, ani dla organizatorów żadną przeszkodą, gdyż cały konkurs, który opiekuńczymi skrzydłami został objęty przez księdza Dyrektora Andrzeja Zelka SAC, odbył się online za pomocą platformy ZOOM.  

Również w maju jeden z naszych uczniów zajął I miejsce w konkursie ,,Jak Wojtek został strażakiem. Mam sposób na kwarantannę” zorganizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Wilczopolu. Sukcesy odniosły też uczennice, które zostały wyróżnione
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Na początku była miłość – moja rodzina” zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

26 maja był dniem szczególnym, a to za sprawą święta naszych kochanych Mam.  Uczniowie z klas 4-6 pokazali swoją miłość do Maryi, która pod krzyżem Pana Jezusa została nam dana za matkę. Natomiast uczniowie klasy 3b zorganizowali koncert dla mam.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców powstaje profesjonalna siłownia i została odnowiona sala gimnastyczna.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i jak zwykle zapraszamy na stronę internetową wwww.sp-pallotti.pl, na której można znaleźć jeszcze więcej informacji z życia naszej szkoły.

Ewelina Kijak