Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
W Szkole Podstawowej im. św.  Wincentego Pallottiego w Lublinie

Kończy się czas lekcji, planów zajęć, kartkówek i zadań. W Szkole Podstawowej im. św.  Wincentego Pallottiego w Lublinie ostatnie miesiące obfite były przede wszystkim w budowanie relacji międzyludzkich. Nauczyciele klas 4-8 po powrocie w mury szkolne, starali się stworzyć uczniom dobre warunki do rozwijania więzi koleżeńskich poprzez zajęcia integracyjne, wycieczki klasowe, pikniki , Dzień Sportu i inne aktywności. Nasi uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in. piękne tereny na Roztoczu, Parku Poleskim i Kazimierzu Dolnym, ZOO w Wojciechowie, Magiczne Ogrody, Farmę Iluzji oraz regionalne atrakcje takie jak Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogród Botaniczny.

Dzięki zaangażowaniu ks. Rafała Machłajewskiego SAC, wychowawców klas oraz Pani Pedagog Moniki Korcz- Nieściór, zostały zorganizowane Dni Skupienia dla klas 4-8, które miały na celu pogłębienie relacji z Bogiem i duchowości uczniów. W maju pamiętaliśmy również o nabożeństwach majowych ku czci Maryi. Z tej okazji został zorganizowany świetlicowy konkurs plastyczny “Litania do Matki Bożej”, któremu patronował Ksiądz Dyrektor Andrzej Zelek SAC.

W szczególny sposób w naszej Szkole świętowaliśmy uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali ciekawe niespodzianki dla swoich rodziców, między innymi: przedstawienie pt. “Kopciuszek” oraz “Dzień Rodziny” w wykonaniu uczniów klas pierwszych, a także piosenki i upominki wykonane własnoręcznie.

Z radością dzielimy się kontynuacją Pallotyńskiego Dzieła Adopcji Serca w naszej społeczności szkolnej. Dzięki pomocy materialnej i duchowej nasi uczniowie otaczają troską dziewczynkę adoptowaną przez naszą Szkołę.

Ten rok szkolny nikogo nie rozpieszczał – był pełen wyzwań i niepewności. Cieszymy się, że nasi uczniowie i nauczyciele dzielnie poradzili sobie z wyzwaniami tego roku. Mszą Świętą pod przewodnictwem Dyrektora naszej Szkoły ks. Andrzeja Zelka SAC zakończyliśmy obecny rok szkolny i podziękowaliśmy Panu Bogu za wiele dobra, którego doświadczyliśmy. Teraz czas na zasłużony odpoczynek! Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Natalia Gałan