Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie

W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie przygotowywaliśmy się w Wielkim Poście do dobrego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. W tym roku rekolekcje wielkopostne pt. “Jestem dzieckiem Boga” wygłosił dla nas ks. Robert Robaczkiewicz SAC. Dodatkowo dla uczniów z klas IV-VIII został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny “Razem z Jezusem idę Drogą Krzyżową” zorganizowany przez ks. Rafała Machłajewskiego SAC wraz z panią Małgorzatą Górską.

W czasie Wielkiego Postu obchodziliśmy w sposób szczególny uroczystość ku czci świętego Józefa – Patrona 2021 roku. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele wzięli udział we Mszy świętej, na której kazanie wygłosił Dyrektor naszej Szkoły ks. Andrzej Zelek SAC. Dla uczniów z klas 1-3 został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny i recytatorski związany z życiem świętego Józefa, dzięki któremu mogli bardziej poznać Opiekuna Pana Jezusa.

Nasi uczniowie wzięli udział w wielu konkursach takich jak: ogólnopolska olimpiada zadań logicznych Olimpus; międzynarodowy konkurs plastyczny “Pejzaże Mistyczne”; szkolny konkurs “Najlepszy Matematyk”; konkurs fotograficzny “Moje zwierzę w obiektywie”; świetlicowy konkurs plastyczny “My Tiger” oraz szkolny konkurs “Palma wielkanocna”.

Klasy starsze uczestniczyły w ciekawych warsztatach online: “Spotkanie z kulturą żydowską”, “Młodzi wśród praw”; “Dzieci w obozie na Majdanku”; “Rycerze króla Artura” jak również w zajęciach “Stres- Twój wróg czy przyjaciel?”, na których uczniowie otrzymali wiele informacji jak sobie radzić ze stresem. Nauczyciele i uczniowie pamiętali również o uroczystych dniach takich jak “Dzień Świętości Życia”; “Dzień Języka Ojczystego” oraz “Dzień Żołnierzy Wyklętych”.

Przed uczniami klas ósmych i ich nauczycielami ostatnie przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Trzymamy za nich kciuki i życzymy wytrwałości oraz jak najlepszych wyników!

Natalia Gałan