Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
WASZE IMIONA ZAPISANE SĄ W NIEBIE

Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie
Łk 20, 20b

Modlitwa za konkretne osoby ze służby medycznej, które potrzebują szczególnego duchowego wsparcia i oznak wdzięczności.

Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, niejako zachęca nas do nieustannej modlitwy za tych, którzy swoje życie, powołanie, pracę poświęcają dla drugiej osoby. Są wśród nas osoby, które całymi dniami a niekiedy już tygodniami, non stop opiekują się chorymi zarażonymi w wyniku koronawirusa. Dlatego dołączmy się do wszelkich inicjatyw modlitwy za lekarzy i lekarki, pielęgniarki i pielęgniarzy, salowych, farmaceutów i farmaceutki, laborantów i laborantki, ratowników medycznych, kierowców pogotowia, kapelanów szpitalnych, wolontariuszy medycznych i inne osoby, które potrzebują nasze modlitewnego wsparcia.

Może w ostatnich tygodniach spotkaliśmy wśród nas takie osoby, które chcielibyśmy objąć modlitewnym wsparciem. Może codzienna krótką modlitwą, dziesiątką różańca albo chwilą medytacji: wołania do Pana Boga o siły dla nich, o zdrowie i bezpieczeństwo. Osoby te mogą zgłaszać chorzy lub ich rodziny, a także przyjaciele i znajomi tych osób.

Wystarczy wpisać imię, miejscowość, gdzie dana osoba posługuje, pomaga… My umieścimy polecaną przez Was osobę na mapie, gdzie będziemy mogli stworzyć wirtualną wstęgę modlitwy. Jesteśmy przekonani, że niebawem wirtualna mapa Polski pokryje się punktami, z których każdy będzie oznaczał małą oazę troski, opieki i miłości wobec chorych i słabych osób. Wiemy, że dobro jest często niewidoczne i że tylko Pan Bóg zna naszą modlitwę. Ale potrzebujemy też widzialnych znaków, które nas do modlitwy inspirują i pokazują anonimowe dobro i poświęcenie służby dla zdrowia i życia.

TU ZGŁOSISZ OSOBĘ

pallotti.fm