Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Wieści ze Szkoły Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego

Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy bardzo intensywnie. Urzeczeni nastrojem Świąt Bożego Narodzenia, pod przewodnictwem ks. prefekta Rafała Machłajewskiego SAC,  zorganizowaliśmy szkolne kolędowanie, do którego przyłączyła się cała społeczność naszej placówki. Na pamiątkę tych miłych chwil wszystkie drzwi w szkole oznaczyliśmy kredą, zapisując na nich C+M+B 2020. Nie mogło także zabraknąć szkolnych jasełek, w których przygotowanie włączyli się przedstawiciele każdej z klas uzdolnieni aktorsko, wokalnie i potrafiący grać na różnych instrumentach. To było niecodzienne przeżycie, na chwilę w progach naszej szkoły zagościła Święta Rodzina, a także anioły, królowie, pasterze i diabły.

Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem jest obchodzone każdego roku święto patrona szkoły – św. Wincentego Pallottiego. Po Mszy św. odbył się finał szkolnego konkursu Św. Wincenty Pallotti – patron mojej szkoły. Uczniowie wyłonieni w pierwszym pisemnym etapie zmagali się z niełatwymi pytaniami dotyczącymi życia i działalności naszego patrona. Tego dnia został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny, skierowany do najmłodszych uczniów. Werdykt w konkursie plastycznym wydali nasi Facebook’owi sympatycy. Post konkursowy na chwilę rozstrzygnięcia dotarł aż do 5800 osób.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kolejny szkolny konkurs – Mam talent, który miał na celu promowanie i rozwijanie talentów naszych wychowanków. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach: plastycznej, muzycznej, tanecznej, sportowej, a także w zakresie umiejętności z zakresu robotyki. Wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej uczestnikom i widzom udzielił się niesamowity nastrój, brawom nie było końca, zwłaszcza w czasie wręczania nagród prze ks. dyr. Andrzeja Zelka SAC.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, po raz kolejny w murach szkoły gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i w jaki sposób właściwie reagować na jej przejawy. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom świadomość naszych uczniów na temat właściwego postępowania wzrośnie, a to doprowadzi do jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

Serdecznie pozdrawiamy i jak zwykle zapraszamy na naszą stronę internetową www.sp-pallotti.pl oraz na naszego Facebooka https://www.facebook.com/PallottiSPLublin/ , Instagrama https://www.instagram.com/sp_pallotti_lublin/?r=namet i Twittera https://twitter.com/splublinsac .

Iwona Bryła