Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Wspólnie poszukiwali wejścia do ludzkich serc

Złoty Jubileusz kapłaństwa obchodził 14 czerwca 2020 r. ks. Karol Świostek SAC. Dziękczynnej Eucharystii w pallotyńskim kościele pw. NMP Królowej Apostołów w Radomiu przewodniczył JE ks. bp Adrian J. Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Zanim rozpoczęła się Liturgia, przedstawiciele dzieci, młodzieży oraz dorosłych spośród Parafian, złożyli dostojnemu Jubilatowi życzenia. Wśród pięknych życzeń było także dziękczynienie za posługę ks. Karola w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Radomiu, szczególnie za sprawowane Eucharystię oraz gorliwą i ciepłą posługę w konfesjonale. Swoją wdzięczność wyraziły także siostry zmartwychwstanki posługujące w radomskiej parafii.

Ks. Lucjan Rożek SAC, proboszcz, witając zgromadzonych na Jubileuszu Gości i Parafian, również dziękował za codzienną świętość ks. Karola w posłudze dla innych.

Homilię jubileuszową wygłosił JE ks. bp Adrian Galbas SAC, który podkreślił znaczenie uwielbienia Boga w życiu człowieka. Biskup przywołał czas wspólnej pracy parafialnej z Księdzem Jubilatem w Poznaniu, gdzie Jubilat pomagał ówczesnemu proboszczowi szukać zamków do kluczy kościelnych, ale i wspólnie poszukiwali wejścia do ludzkich serc. Homilista podziękował ks. Świostkowi za to, że pozostał we wszystkim człowiekiem, że potrafi zauważyć drugiego, interesuje się tymi, z którymi żyje i pozostał osobą a nie chciał być osobistością.  

Na zakończenie Liturgii, ks. Zenon Hanas SAC, przełożony prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla SAC, podsumował Złoty Jubileusz życzeniami dalszego zapału apostolskiego w kolejnych latach życia. Prosił młodych obecnych na Mszy Świętej, aby nie bali się odpowiedzieć na głos Bożego wezwania i by patrząc na 50 lat kapłaństwa ks. Karola byli pewni, że kapłaństwo daje radość.

Wszyscy obecni na Jubileuszowej Eucharystii otrzymali pamiątkowe obrazki z błogosławieństwem ks. Karola Świostka SAC.

Ks. Karol Świostek SAC pochodzi z Małomierzyc k. Iłży. Ukończył Niższe Seminarium Księży Pallotynów na Kopcu. Wstąpił do pallotyńskiego seminarium, w którym otrzymał święcenia kapłańskie 14 czerwca 1970 r. Pełnił wiele posług duszpasterskich w placówkach od Wałbrzycha na południu po Gdańsk na północy. Obecnie wspomaga duszpasterstwo w radomskiej parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Radomiu.

Ks. Dominik Gaładyk SAC