Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Z życia wspólnoty Baranka Bożego

Wspólnota ZAK Baranka Bożego przy Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku na skutek ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 już od 6 marca br. nie pełni wolontaryjnej posługi przy chorych. Znaleźliśmy jednak sposób na to aby spotkać się wirtualnie. Wykorzystując telekonferencje-bez-granic, spotkaliśmy się w niedzielę 26 kwietnia br. w „pokoju konferencyjnym”. Hospicyjną kaplicę i salkę zastąpiły małe oratoria w naszych domach. W spotkaniu uczestniczyło 13 osób wraz z s. Barbarą Rohde SAC i liderką Jolą Grzybowską. Było wiele radości, mogliśmy się usłyszeć, wspólnie pomodlić, wysłuchać cudownego śpiewu naszej sopranistki Małgosi, która śpiewała Suplikacje i Ave Maryja. Dzieliliśmy się świadectwami z przeżytych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i sposobów radzenia sobie w okresie izolacji.
Duchowo wspierają nas Pallotyni z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdańsku poprzez przekaz za pomocą kanału Youtube.
To był dobry, długo wyczekiwany czas, Bogu niech będą dzięki!
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z możliwości spotkania się za pomocą telekonferencji. Pozdrawiamy całą rodzinę pallotyńską w Polsce i na świecie, zapewniając o ciągłej modlitwie. Życzymy dużo zdrowia i do szybkiego zobaczenia! AIDG!!