Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Zaśpiewały w hołdzie obrońcom polskich granic

Cztery wspaniałe artystki, wyjątkowa sceneria i podniosły duch patriotyzmu wydobywający się z utworów rozbrzmiewających w murach Kościoła Chrystusa Króla Pokoju ­– tak można podsumować koncert „W hołdzie obrońcom polskich granic”. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Grupy PKP okazało się niezwykłym widowiskiem, będącym jednocześnie formą wdzięczności i docenienia trudu, a także wytrwałości tych, którzy strzegą bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

Koncert „W hołdzie obrońcom polskich granic” został przygotowany, by podziękować polskim żołnierzom, policjantom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei, a także członkom Wojsk Obrony Terytorialnej. To właśnie oni w obliczu zagrożenia dają dowody profesjonalizmu i oddania państwu oraz jego obywatelom.

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, podkreśla, że zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy tuż za naszą granicą z Ukrainą toczy się wojna, a na terenie Białorusi trwa kryzys migracyjny, służba funkcjonariuszy jednostek mundurowych nabiera szczególnego znaczenia w kontekście bezpieczeństwa państwa.   

– Z tego względu każda inicjatywa podkreślająca wkład i zaangażowanie tych, dzięki którym czujemy się pewniej i spokojniej, jest warta najwyższej uwagi. Cieszymy się z przygotowania tak wyjątkowego wydarzenia, jak koncert patriotyczny. Był on szczególny również dlatego, że odbył się w kościele. Poprzez muzykę i śpiew mogliśmy wyrazić modlitwę o zdrowie i siły tak potrzebne obrońcom naszych granic. Za uświetnienie koncertu dziękuję przede wszystkim młodym artystkom. Ich wspaniały talent sprawił, że mogliśmy uczestniczyć w podniosłym i wzruszającym wydarzeniu – dodaje Katarzyna Kucharek.

Podczas koncertu swój repertuar zaprezentowały: Julia Matczak, Alicja Krasucka, Nadia Czubacka i Maria Stasiak. Zaśpiewały one m.in. takie utwory jak „Uwierz Polsko”, „Taki kraj”, „Opowiedzcie wiatry” oraz „Śmierć pułkownika”. Umiejętności wokalne artystek połączone z niezwykłością przygotowanej scenerii stworzyły nastrój, który pozwolił zasiadającej w ławach Kościoła Chrystusa Króla Pokoju publiczności na doświadczenie niepowtarzalnych emocji.

Wśród gości obecnych na koncercie byli m.in. Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Paweł Lisiecki, poseł na Sejm RP, Andrzej Olszewski, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A., Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity S.A., Radosław Zawierucha, członek zarządu PKP Informatyka sp. z o.o., ks. Zenon Hanas, przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Gościem honorowym był płk Bronisław Maciaszczyk, ps. Józef, bohater walk o niepodległość Polski, Powstaniec Warszawski odznaczony najwyższym polskim orderem wojennym – Virtuti Militari. W swoim przemówieniu, powracając wspomnieniami do okresu II wojny światowej, zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, które obecnie zagrażają naszej Ojczyźnie i znaczenie służby ludzi strzegących Polski i jej mieszkańców.

Transmisję z koncertu, którego gospodarzami byli ojcowie Pallotyni, przeprowadziła Fundacja Polska360, a także Radio Pallotti.FM i Telewizja Pallotti.TV.

Osoby, które nie mogły razem z nami uczestniczyć w muzycznym spotkaniu, zachęcamy do śledzenia naszego kanału na YouTube (youtube.com/channel/UCcXPA-qbgaUjkSsziCov8zg/featured), gdzie wkrótce pojawi się zapis wideo wydarzenia.

Fundacja Grupy PKP