Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Żeby ta sutanna była dla ciebie znakiem Bożej ochrony i opieki

W Święto Królowej Apostołów 22 maja 2021 r. w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Spišskej Novej Vsi na Słowacji miały miejsce obłóczyny al. Jakuba Sitarčika.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Peter Klubert SAC rektor sanktuarium, a homilię wygłosił Wyższy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla ks. Zenon Hanas SAC.

W homilii mówił m.in. „Jezus na krzyżu zostawił nam najważniejszy testament swojego życia. Nie zostawia nas samych, tylko chce nam dać swoją Matkę. Wiemy doskonale, że matka dla każdego z nas jest kimś bardzo bliskim. A Chrystus chce, żeby Jego Matka stała się Matką każdego z nas. Żeby stała się Matką św. Jana, św. Piotra, Szymona… Żeby stała się Matką wszystkich tutaj obecnych i Matką Jakuba. Ta miłość Chrystusa, która nie myśli o sobie tylko o innych ma swoje źródło. Ona pochodzi z miłości Boga Ojca, bo Chrystus uczył się tej miłości od Boga swojego Ojca. Ale tej miłości uczył się tez od swojej Matki w Nazarecie. Dlatego kiedy my zbliżamy się do Jego Matki, to Ona może nas wychowywać, abyśmy potrafili też tak kochać”.