Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Bóbrka

STRONA INTERNETOWA: http://www.parafia-bobrka.pl/

Dom Stowarzyszenia
Założony został w 1975 r., kiedy do Bóbrki przybyli pallotyni. Jego budowę rozpoczęto w 1978 r., za ówczesnego proboszcza ks. Stanisława Sarnickiego SAC. Po gruntownych remontach w 1992 r. stał się on również Domem Rekolekcyjnym dla księży, młodzieży i dzieci.

Parafia
W 1975 r. bp Ignacy Tokarczuk, ordynariusz przemyski przekazał pallotynom kościół i parafię, wraz z kaplicami filialnymi w Solinie i Orelcu.

Budowę kościoła w Bóbrce rozpoczęto w 1938 r., jako cerkiew greckokatolicką. W czasie II wojny światowej cerkiew została znacznie zniszczona. W 1971 r. decyzją władzy państwowej została ona przeznaczona na kościół rzymskokatolicki. W grudniu 1971 r. kościół odremontowano i poświęcono. Kościół otrzymał tytuł Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Murowany kościół (była cerkiew) w Solinie został zbudowany w latach 1912-15. Został on pokryty blachą i otynkowany w 1983 r. Kościół jest pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, i do 1975 r. należał do parafii Polańczyk.

W miejscowości Orelec znajduje się drewniany kościół, zbudowanym w latach 1750-60 (była cerkiew). Całkowicie odnowiono go i poświęcono w 1970 r., nadając mu wezwanie św. Józefa. Blisko kościoła znajduje się cmentarz grzebalny, ogrodzony siatką w 1982 r. W latach 2004-09 został zbudowany przez mieszkańców Orelca nowy kościół. 27 października 2009 r. abp Józef Michalik, metropolita przemyski, dokonał uroczystego poświęcenia nowego kościoła, również dedykowanego św. Józefowi. W uroczystości uczestniczył ks. prowincjał Józef Lasak SAC, kapłani diecezjalni z dekanatu Solina, władze gminne i samorządowe, prezesi i dyrektorzy wspierający budowę kościoła oraz mieszkańcy Orelca i parafii Bóbrka.