Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Głodni Boga!

Jedno jest pewne – doświadczenie obecności Boga; jedna, nawet najkrótsza, myśl o Nim pozostawia w człowieku uczucie niedosytu. To tak, jakby ktoś zabrał nam talerz pysznego posiłku sprzed nosa. Zatem nie jest to pustka, lecz nienasycenie. Jak to uczucie zniwelować? Czy da się coś „dojeść”, żeby ono nam nie doskwierało? Otóż, aby  odpowiedzieć na te pytania należy ciągle poszukiwać! Szukać Boga w otaczającym nas świecie, a w tym pomóc nam mają święci – ci sami, którzy mają nas zawstydzać. I takim świętym, między rzeszą innych przemożnych orędowników, jest św. Wincenty Pallotti, który głodny Boga szukał Go w drugim człowieku.

Aby szerzej zgłębić poszukiwania Wincentego i samemu nieco zaspokoić głód, dnia 27 października 2021 roku o godzinie 19:00 na Platformie ZOOM odbędzie się spotkanie poświęcone duchowości św. Wincentego Pallottiego. W temat: „W nienasyceniu ku pełni Boga” wprowadzi nas s. Monika Jagiełło SAC- pallotynka, Sekterarz KRK ZAK i pracownik Instytutu św. Wincentego Pallottiego w Konstancinie-Jeziornej.

Poniżej zamieszczamy link do spotkania:

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/5760697676…

Zapraszamy zatem Wszystkich Członków i Przyjaciół Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego na swoistą ucztę, która chociaż trochę zaspokoi nasz głód Boga.

/Bartłomiej Kasprzyk