Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Jak Bóg patrzy na ciebie, to mówi – TO JEST WSPANIAŁY KTOŚ!

Miej Nadzieję! Pod takim hasłem w Częstochowie odbyło się Pallotyńskie czuwanie maturzystów.

Na początku spotkali się w Dolinie Miłosierdzia, aby się poznać i zawiązać wspólnotę. Nastepnie modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia i adorowali krzyż przy uwielbieniu prowadzonym przez Palotyńską Diakonie Muzyczną.

A potem? A potem zebrali się u naszej Królowej. Na Jasnej Górze w kaplicy cudownego obrazu, gdzie jak mówił ks. Marcin Przywara SAC: Prosimy Ciebie Maryjo, módl się w intencji pokoju na Ukrainie, by zakończyła się wojna niosąca zniszczenie i śmierć. Jako wspólnota prosimy Cię no nowe i liczne powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego, by nie zabrakło tych, którzy pójdą za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, Apostołem Ojca Przedwiecznego. Zebraliśmy się przed Twoim Obliczem razem z pallotyńską młodzieżą z której wielu naszych braci i sióstr przygotowuje się do egzaminu maturalnego. Wstawiaj się za nimi, by w dorosłe życie weszli bez lęku, z Ewangelią Twojego Syna w sercu.

Kolejnym akordem była konferencja związana z tematem czuwania, którą wygłosił o. Tomasz Chmielewski OSPPE. Mówił m.in.

Bardzo dużo się o Bogu mówi, ale dużo mówi się o Bogu nieprawdziwych rzeczy. Mówi się, ze On coś powiedział, że On rzekomo jest taki albo że On podobno działa tak i tak i okazuje się później, ze mnóstwo z tych rzeczy jest nieprawdziwe. Bóg chce się przebić przez tą otoczkę, przez ten wizerunek, który namalowano na Nim i chce, żebyśmy Go poznali prawdziwego. Ale ciężko Mu to zrobić, bo tyle głupot się o Nim gada. Że mówi się tyle rzeczy nieprawdziwych o Panu Bogu.

Dalej mówił:

Jak Bóg patrzy na ciebie, to mówi – to jest wspaniały KTOŚ! To jest ktoś niesamowity. To jest ktoś nawet warty tego, żeby życie za niego oddać. Jesteś tak ważny w oczach Boga, tak Bóg patrzy na ciebie – i myśli: jestem w stanie oddać życie za to Moje dziecko. W takiego Boga wierzę. On to udowodnił.

Ostatnim akordem symfonii, której na imię pallotyńskie czuwanie maturzystów była Uroczysta Msza Święta z formularza Niedzieli palmowej, której przewodniczył ks. Kamil Wolan SAC. Homilię do zebranej młodzieży wygłosił ks. Grzegorz Kurp SAC. Zaznaczył, że: najlepszym i najważniejszym komentarzem do ewangelii, którą przed chwilą usłyszeliśmy, było to co się stało przed chwilą: przyklęknięcie i cisza… milczenie. To jest komentarz do Męki Pańskiej.

Osiemnaście lat temu Świat też przyklęknął i zamilknął bardzo wymownie, kiedy czuwaliśmy przy odchodzącym i umierającym Janie Pawle II. Człowiek, który doświadczył na sobie furii zła. Ten pas, który widzicie nade mną to nie jest pamiątka, to jest znak furii zła i tego, że ta krew, którą On przelał podczas tego zamachu 13 maja 1981 roku – jest krwią męczennika. Dzisiaj dokonuje się kolejny zamach. Dlaczego? Nie będę odpowiadał. Odpowiedzcie sobie sami w ciszy swoich serc i umysłów.

W tegorocznym czuwaniu maturzystów uczestniczyło ponad 200 osób ze wspólnot i parafii pallotyńskich w Polsce.

Więcej informacji na pallotti.fm

Ks. Łukasz Gołaś SAC/Pallotti.FM