Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Schola Pallotyńska zaśpiewała online

W Sandomierzu odbył się koncert kolęd online w wykonaniu Scholi Pallotyńskiej. Zespół zaśpiewał w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata. Koncert był transmitowany przez telewizję pallotyńską z Krakowa, a na widowni zasiedli nieliczni słuchacze, zgodnie z reżimem sanitarnym.

Prowadząca scholę Justyna Rębisz zwróciła uwagę na treść kolędy pt. „Zaśnij Dziecino”, która rozpoczynała i kończyła koncert. Specjalnie na dzisiejsze wydarzenie umieszczono w niej słowa „Tyś nam nadzieją”.

– W tym trudnym czasie pandemicznym chcemy oddać siebie Panu Bogu, pokazać, że Chrystus jest naszą nadzieją. Wierzymy, że uda się pokonać zarazę – dodała.

W Scholi Pallotyńskiej śpiewa dziewieć osób. Są to dziewczęta w wieku od 13 do 17 lat. Zgodnie twierdzą, że uwielbiają śpiewać i robią to, aby sławić Pana Boga. Mówią, że w scholi mogą rozwijać swoją pasję oraz zacieśniać koleżeńskie więzy.

Ksiądz Grzegorz Dudek, proboszcz parafii Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata powiedział, że koncerty Scholi Pallotyńskiej to już tradycja, która bardzo dobrze się przyjęła w tej świątyni. Schola odgrywa ważną rolę w życiu parafii. Przyczynia się do upiększenia liturgii, a ponadto spotkania i próby w kościele są sposobem formowania postaw i przekonań religijnych. Tworzy się wspólnota – zaznaczył kapłan.

Podczas koncertu zabrzmiało 12 kolęd.

ŹRÓDŁO: www.radio.kielce.pl