Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie

Kończy się czas lekcji, kartkówek, egzaminów i zadań. W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie ostatnie miesiące były obfite w wydarzenia oraz wycieczki a także czas formacji duchowej.

Nasi uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in. wycieczka do Radia Złote Przeboje, wycieczki realizowane w ramach doradztwa zawodowego „Poznajemy zawody naszych rodziców”, Kraina Rumianku, Zamek Lubelski, Wąwolnica, Wojciechów ZOO, Warszawa, Czarnolas, Galeria Sztuki Ludowej, Las Odkrywców, Roztocze, Muzeum Wsi Lubelskiej, oraz wiele wyjść tematycznych związanych z różnymi świętami obchodzonymi w naszym szkolnym kalendarzu.

W naszej szkole pamiętamy o formacji duchowej zarówno naszych uczniów jak i nauczycieli, wspomaga oraz angażuję całą społeczność szkolną do wielu wydarzeń nasz prefekt Ks. Rafał Machłajewski SAC. Wydarzenia, które miały miejsce w tym semestrze to: szkolne rekolekcje adwentowe, orszak Trzech Króli, ferie z Pallotynami w Zakopanem, szkolne rekolekcje wielkopostne, spotkanie z ks. Marcinem Przywarą SAC, Msza Św. w intencji Ojczyzny, Dzień Afryki.

W maju pamiętaliśmy o nabożeństwach ku czci Maryi. Z tej okazji został zorganizowana świetlicowa wystawa prac plastycznych pt. „Maryja”.

Przełom maja i czerwca to czas najbardziej intensywny dla naszych najstarszych uczniów, to czas egzaminów i wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Po wyczerpującym czasie, zwieńczeniem nauki i trudu pracy podczas egzaminów był bal 8 klas, gdzie uczniowie uroczyście odtańczyli poloneza na dziedzińcu naszej szkoły.

W szczególny sposób w naszej Szkole świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka. Nauczyciele wraz z dyrekcją przygotowali niesamowity spektakl dla dzieci pt. „Brzydkie Kaczątko”, a główną rolę odgrywał Ksiądz Dyrektor Andrzej Zelek SAC. Dzieci w ten dzień miały wiele atrakcji ale to przedstawienie było największym zaskoczeniem, był to czas również budowania relacji między nauczycielami.

Nasi uczniowie wzięli udział w wielu konkursach takich jak: I miejsce w tenisie stołowym, wspinaczkowe sukcesy, szkolny konkurs biblioteczny „ Literacki kalendarz adwentowy”, „Patron mojej szkoły”, „Walentynkowe serce”, świetlicowe eliminacje do festiwalu piosenki, VII pallotyński turniej piłki nożnej, zawody sportowe, konkurs na najlepszego matematyka Pallottiego, pianistyczny sukces naszego ucznia, turnieje szachowe, II Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Międzyszkolny konkurs „Czy znasz Pismo Święte?”, I miejsce w „Ekogrze”, Międzyszkolny konkurs „Moje zdrowie – mój lapbook”, osiągnięcia w zawodach lekkoatletycznych, Ogólnopolski Konkurs Galileo, I miejsca w Orle Edukacji Wczesnoszkolnej oraz posiadamy jeszcze więcej sukcesów naszych uczniów, którzy rozwijają swoje zainteresowani i pasje poza murami naszej szkoły.

Ten rok szkolny był pełen wyzwań, sukcesów i radości. Cieszymy się, że nasi uczniowie i nauczyciele dzielnie poradzili sobie z wyzwaniami tego roku. Zakończenie roku zbliża się wielkimi krokami, zakończymy ten czas wspólną Eucharystią i dziękczynieniem za dobro, które doświadczyliśmy.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Weronika Sałek