Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
„Wierzę!”

„Wierzę!” to hasło tegorocznego Pallotyńskiego Czuwania Maturzystów, które odbyło się 9 kwietnia w Częstochowie. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o 17.00 w Dolinie Miłosierdzia koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził ks. Sebastian Rolka SAC. Po zwróceniu się do Pana Boga spojrzeliśmy na siebie nawzajem i nastąpiła integracja oraz przywitanie wszystkich przybyłych grup. Następnie udaliśmy się na tradycyjny pallotyński bigos, który w tym roku serwowała młodzież z Radomia z ks. Tomaszem Kotulskim SAC na czele.

Gdy nakarmiliśmy nasze ciała przyszedł czas na karmienie duszy. O 19.00 odbył się wieczór uwielbienia przez śpiew i muzykę, który poprowadził zespół „Play and pray”. Był to czas nie tylko występów artystycznych, ale także świadectwa i umacniania naszej wiary.

O 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, a po nim schola Pallotyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego z Poznania zaanimowała nas muzycznie, wprowadzając w klimat modlitewnego czuwania. Słowo Boże, zapalające nas do wiary i ufności Bogu głosił nam w tym roku podczas konferencji ks. Krzysztof Kralka SAC, a następnie dk. Rafał Kucharski SAC poprowadził modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która zakończyła się wspólnym różańcem prowadzonym przez ks. Jana Jabłuszewskiego SAC. W tym czasie Współbracia posługiwali sakramentem pokuty i pojednania, dając piękne świadectwo Bożego przebaczenia i miłosierdzia.

Nasze czuwanie zwieńczyła Eucharystia, której przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, a homilię wygłosił ks. Zdzisław Szmeichel SAC. Obecność Księży Prowincjałów oraz wielu Współbraci stworzyła niepowtarzalny wspólnotowy klimat, mający ważne znaczenie powołaniowe.

Mamy nadzieję, że hasło tegorocznego czuwania, czyli „Wierzę!” stanie się jeszcze bardziej aktualne i prawdziwe w sercach wszystkich uczestników spotkania. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas! Do zobaczenia w październiku!

ks. Marcin Przywara SAC i ks. Krzysztof Freitag SAC