Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
CENTRUM APOSTOŁ: Warsztaty Słowa Bożego dla lektorów A.D. 2019

Jak prawidłowo przygotować się do czytania słowa Bożego? W jaki sposób przemawia do nas Bóg? Na te i inne pytania, w miniony weekend (22-23 listopada), szukaliśmy odpowiedzi na Warsztatach Słowa Bożego w Konstancinie-Jeziornie. Spotkanie poprowadził ks. Michał Orzoł SAC, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim. Przez niecałe dwa dni, ks. Michał zwracał uwagę̨, jak ważną̨ funkcję pełni osoba czytając słowo Boże. Ponadto akcentował to, że dzięki nam-lektorom i w sposób, w jaki przemawiamy, Bóg może docierać i zmieniać życia słuchających nas ludzi.

Wykłady pozwoliły zrozumieć moją posługę̨ oraz zwróciły uwagę̨, jak istotne jest prawidłowe przygotowanie się przed „wyjściem na ambonę”. Poza czasem poświęconym pracy nad sobą̨, nie zabrakło rekreacji i po prostu „dobrej zabawy” w gronie lektorów z ołtarzewskiej, ożarowskiej parafii oraz pallotyńskiej szkoły podstawowej w Lublinie.

Myślę̨, że zarówno mnie, jak i innym uczestnikom warsztaty rozjaśniły wiele kwestii związanych z retoryką, a czas w Konstancinie z pewnością̨ będę̨ mile wspominał. Osobom, które za rok zastanawiałyby się nad takim wyjazdem, mogę̨ powiedzieć: – po prostu warto tam pojechać!

Jan Głodek, lektor z parafii Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz.