Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Epifania dla wszystkich

Przed nami 4 dni rekolekcji dla Warszawy i całego Świata. Przygotowujemy się do Epifanii, czyli Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Od 3 do 6 stycznia zapraszamy do parafii pw. Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie na niezwykłe rekolekcje pt. Epifania dla wszystkich. Św. Wincenty Pallotti bardzo chciał, aby ludzie poznali i głębiej pokochali Boga nawiązując z Nim osobową relację. Wprowadzając w Rzymie uroczyste obchody oktawy Epifanii, szukał sposobów na ożywianie wiary i rozpalanie miłości. Był świadomy, że misja jaką Bóg powierzył mu w Kościele, to „bycie budowniczym mostów”, „łącznikiem” starającym się o jedność w różnorodności.

Przez cztery dni chcemy nie tylko budować mosty, być łącznikiem – ale przede wszystkim jeszcze raz zatrzymać się nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

Przychodzi taki czas w naszym życiu, gdzie aż wręcz wołamy do Pana Boga: ratuj moje życie. Jest może ciężko, nie daję rady, trudno mi podnieść się z tej czy innej sytuacji, problemu relacji. Może coś mi znowu w życiu nie wyszło, nie udało się, znowu muszę zaczynać od nowa… A jak już powstanę, chcę abyś umocnił moje kroki. Aby droga, która idę była dobra – bez zakrętów i zbędnych postojów. I pragnę doświadczyć, Twojego błogosławieństwa.

Taka tajemnica Epifanii. Pomagać nam w tym będą: ks. Dominik Gaładyk SAC, który przez pierwsze trzy dni wprowadzi nas w tematy rekolekcyjne w czasie celebracji, które będą miały miejsce bezpośrednio po Mszy Świętej.

W środę znakiem towarzyszącym  będzie woda i przypomnienie naszego Chrztu Świętego. W czwartek zatrzymamy się na świetle, które potrzebne jest nam do oświecenia dróg naszych. Zaś w piątek uczynimy znak pokoju. Dziś każdy z nas potrzebuje pokoju: w naszym kraju, świecie, rodzinach, wspólnotach, relacjach, przyjaźniach…

Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będą:

3 stycznia (środa) – ks. Waldemar Pawlik SAC, Wyższy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla

4 stycznia (czwartek) – bp Romuald Kamiński, Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej

5 stycznia (piątek) – bp Andrzej Przybylski, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej

6 stycznia (sobota) – bp Rafał Markowski, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej

Za oprawę liturgiczną i muzyczną zadba Służba Liturgiczna z Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie, Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Księży pallotynów w Ołtarzewie, Schola Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, polsko-ukraiński zespół muzyczny «Solowej» z Tarnopola  (Ukraina) oraz parafia.

Uczestnikom Epifanii będzie towarzyszyć figura Dzieciątka Jezus, która jest kopią tej z kościoła SS. Salvatore in Onda w Rzymie a w Polsce znajdująca się w Domu Dzieciatka Jezus – Domu Dziecka – w Rudniku nad Sanem prowadzonym przez Siostry Pallotynki.

Organizatorami wydarzenia są: Radio i Fundacja Pallotti.FM, Krajowa Rada Koordynacyjna Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz Parafia pw. św. Wincentego Pallottiego w Warszawie.

Zapraszamy na bezpośrednią transmisję z Epifanii. W Radiu Pallotti.FM www.pallotti.fm relację rozpoczniemy od godz. 17.30, gdzie będziemy modlić się na modlitwie różańcowej, następnie Uroczysta Msza Święta i celebracja.

Bezpośrednia transmisja będzie również przez stronę: https://skaryszewska.aztv.pl/

Również w Krakowie i Otwocku zaplanowane są obchody Epifanii. Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Nowej Hucie (ul. Bulwarowa 15a) zaprasza 4, 5 i 6 stycznia na godz. 18.00. zaproszono m.in. ks. Waldemara Pawlika SAC, przełożonego pallotynów i abp Tadeusza Wojdę, metropolitę gdańskiego. Transmisja: https://nowohuckie.aztv.pl/

Zaś w Otwocku, parafii pw. Zesłania Ducha Świętego (ul. Żeromskiego 6), obchody Epifanii będą od 3 do 6 stycznia 2024 o godz. 18.00. Zaplanowano m.in. Mszę Święta w klasycznym rycie rzymskim, liturgię w obrządku bizantyjsko-ukraińskim (grekokatolickim). Zaproszeni goście to: ks. Mariusz Lech, Diecezjalny Asystent Wspólnot Modlitewno-Ewangelizacyjnych; ks. Jan Andrzejewski IBP z Instytutu Dobrego Pasterza; ks. Nazar Verbovski, rektor Grekokatolickiego Ośrodka Duszpasterskiego w Otwocku; ks. Ryszard Wróbel SAC, wicerektor pallotyńskiej wspólnoty na Karczówce w Kielcach. Więcej informacji na: http://sacotwock.pl/

Zapraszamy do udziału.

Ks. Łukasz Gołaś SAC