Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
IV Krajowy Kongres Zjednoczenia

W Polsce rozpoczęliśmy przygotowania do IV Krajowego Kongresu Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.  Odbędzie się on w Łomży w dniach 15-17 września 2023 roku pod hasłem: Zjednoczenie łaską spotkania. Wszystkich członków Rodziny Pallotyńskiej zapraszamy na to wydarzenie. Papież Franciszek w post-synodalnej adhortacji Gaudete et exultate napisał: Potrzebujemy bodźca Ducha, byśmy nie zostali sparaliżowani strachem i wyrachowaniem, byśmy nie przywykli do poruszania się jedynie w bezpiecznych granicach. Pamiętajmy, że w przestrzeni, która pozostaje zamknięta, w końcu pojawia się wilgoć, powodując chorobę (Gaudete et exultate 133).

Jako Zjednoczenie w Polsce również takiego bodźca bardzo dzisiaj potrzebujemy, w każdym wymiarze naszego życia. Ufamy, że doświadczenie kongresu będzie dobrą przestrzenią, która otworzy nas na nowe, ale również pozwoli nam się spotkać, wzajemnie inspirować, po to, aby przełamywać schematy i ciągle pozostawać otwartymi na powiew Ducha.

Z przyczyn praktycznych pierwszy raz od początku historii istnienia kongresów ZAK wydarzenie to zostanie zorganizowane poza miejscem pallotyńskim. Odczytujemy to jako znak, a zarazem zaproszenie do wyjścia, do podzielenia się naszym charyzmatem z Kościołem. To również w pewnym sensie symboliczne przewietrzenie naszej rzeczywistości, po to, aby wpuścić w nią trochę nowego ducha. Zatem prosimy Każdą i Każdego z Was, aby ta wrześniowa data pojawiła się już dzisiaj w Waszych kalendarzach.

Wszystkich prosimy o modlitwę za kongres i za tych, którzy w jego przygotowanie się włączyli. Do zobaczenia!

Michał Grzeca – Przewodniczący KRK ZAK    
s. Monika Jagiełło SAC – Sekretarz KRK ZAK