Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Którędy chcesz iść?

„Którędy chcesz iść? Ja jestem Drogą. Gdzie chcesz iść? Ja jestem Prawdą. Gdzie chcesz pozostać? Ja jestem Życiem (…). Mędrcy tego świata rozumieją, że Bóg jest życiem wiecznym i poznawalną prawdą; ale Słowo Boże, które jest Prawdą i Życiem u Boga, stało się Drogą, przyjmując ludzką naturę”.  Św. Augustyn

5 maja 2023 roku w Kościele Chrystusa Króla przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie miała miejsce Msza Święta dziękczynna z okazji 25-lecia kapłaństwa księdza prowincjała Waldemara Pawlika SAC.

Homilię wygłosił ks. Grzegorz Kurp SAC, wice prowincjał. Mówił m.in.

Od nowego przełożonego oczekuje się jakiejś mowy programowej, coś na wzór exposé. I słusznie, ponieważ takie namysły pozwalają na ukształtowanie, na skonkretyzowanie. Jednak nic się nie zmienia i nadal w kościele to Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. To jest to najważniejsze exposé, które musimy usłyszeć, zadać i realizować. Doświadczenie twojego życia, twojej kapłańskiej drogi, od tego pamiętnego Apelu Jasnogórskiego na Pielgrzymce do Częstochowy, gdzie Ta która wskazuje drogę Hodegetria – Maryja, wskazała ci drogę powołania kapłańskiego a w Dolinie Miłosierdzia – drogę do pallotynów. Ona cię uczy nieustannie jak kroczyć drogą, którą jest Jezus Chrystus. Jak poznawać prawdę, którą jest Jezus Chrystus i jak żyć życiem, które jest jak Jezus Chrystus. Niech Maryja i św. Józef, który jest twoim szczególnym patronem – niech cię prowadzi ku kolejnym Jubileuszom drogą w prawdzie, ku życiu, której jest Jej Syn Jezus Chrystus.

Wspólnie z księdzem prowincjałem, swój jubileusz obchodził ks. Mariusz Małkiewicz SAC, radca i administrator prowincjalny. W Mszy Świętej wzięli udział liczni współbracia z Prowincji Chrystusa Króla, a Prowincję Zwiastowania Pańskiego reprezentował jej przełożony ks. Zdzisław Szmeichel SAC. Obecna była również s. Iwona Nadziejko SAC, Przełożona Sióstr Misjonarek (Pallotynki).

Ks. Łukasz Gołaś SAC

fot. Ks. Stanisław Tylus SAC