Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Pallotyńska akcja „Wasze imiona zapisane są w niebie”

Pallotyni chcą wspierać duchowo medyków w czasie epidemii koronawirusa. Specjalnie dla nich zainicjowali akcję „Wasze imiona zapisane są w niebie” i zapraszają do udziału w niej wiernych.


Inicjatywa polega na modlitwie za konkretne osoby ze środowiska medycznego. – Oni są na pierwszej linii frontu chorobowego, codziennie walcząc o nasze życie i zdrowie. W czasie pandemii wyraźnie ukazuje się wymiar służebny ich zawodu. Dlatego potrzebują od nas szczególnego duchowego wsparcia i oznak wdzięczności – wyjaśnia ks. dr Grzegorz Kurp SAC, rzecznik prasowy prowincji.

Jak dodaje, taka nieustanna modlitwa to forma pomocy, której może udzielić tak naprawdę każdy, obojętnie, gdzie się znajduje. Co ważne osoby, które chce się objąć wsparciem można zamieścić na specjalnie przygotowanej mapie Polski – należy podać imię, miejscowość oraz zawód. Można to uczynić na stronie www.pallotti.fm/wasze-imiona-zapisane-sa-w-niebie.

Pod tym adresem dostępne są również propozycje modlitw. – Zgłoszenia mogą wysyłać chorzy lub ich rodziny, a także przyjaciele, znajomi tych osób i każdy, kto chce pomodlić się za konkretnego człowieka zaangażowanego w walce o drugiego. Wiemy, że dobro jest często niewidoczne i że tylko Pan Bóg zna naszą modlitwę. Ale potrzebujemy też widzialnych znaków, które nas do modlitwy inspirują i pokazują anonimowe dobro i poświęcenie służby dla zdrowia i życia – zachęca ks. Kurp.

Akcja ma objąć wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób opiekują się chorymi zarażonymi koronawirusem – lekarzy i lekarki, pielęgniarki i pielęgniarzy, salowych, farmaceutów i farmaceutki, laborantów i laborantki, ratowników medycznych, kierowców pogotowia, kapelanów szpitalnych, wolontariuszy medycznych i inne osoby, które potrzebują modlitewnego wsparcia.

„Będziemy mogli stworzyć wirtualną wstęgę modlitwy. Jesteśmy przekonani, że niebawem wirtualna mapa Polski pokryje się punktami, z których każdy będzie oznaczał małą oazę troski, opieki i miłości wobec chorych i słabych osób” – podsumowali na stronie internetowej inicjatywy organizatorzy.

EKAI.PL