Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Patron na czas dużych lęków

27 listopada 1941 roku w opinii świętości umiera ks. Stanisław Szulmiński SAC. 79 lat później, podczas liturgii Eucharystycznej w kościele księży Pallotynów, został zainaugurowany „Rok Sługi Bożego ks. Stanisława Szulmińskiego SAC”, którego proces beatyfikacyjny od dwóch lat toczy się w diecezji warszawsko-praskiej.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, Wyższy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla w asyście księży postulatorów i współbraci ze wspólnoty domowej.

W czasie homilii mówił m.in. Jednym ze źródeł odkrywania, czego Pan Bóg od nas chce są osoby. Dlatego chcielibyśmy przez ten najbliższy rok, jako swego rodzaju znak czasu, a mówiąc jeszcze inaczej – pewien znak nadziei – chcielibyśmy wziąć do naszej refleksji, do naszych serc: postać naszego współbrata ks. Stanisława Szulmińskiego.

Ta decyzja, to pragnienie żeby jego postawić w centrum naszej refleksji, w centrum naszego poszukiwania znaków czasu – to była decyzja nie tylko dwóch prowincji pallotyńskich: w Warszawie i Poznaniu, nie tylko sióstr palatynek, nie tylko decyzją Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego – to była nasza wspólna decyzja, aby na ten czas pandemii, czas dużych lęków, niepokojów –  na czas, kiedy dużo jest wydarzeń, dużo potrzeb i dużo pragnień  – żeby naszego współbrata, historię jego życia uczynić swego rodzaju lustrem, światłem na tej drodze.

Została utworzona specjalna strona poświęcona Słudze Bożemu ks. Stanisławowi http://szulminski.pl/ na której można znaleźć materiały związane z jego osoba jak również pomoc duszpasterskie związane z Rokiem Szulimńskiego.

Obchody Roku ks. Szulmińskiego potrwają od 27 listopada br. do 28 listopada 2021 i mają być duchowym przygotowaniem do 80. rocznicy chwalebnej śmierci Apostoła Pojednania.

ks. Łukasz Gołaś SAC