Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Prowincjał Pallotynów na spotkaniu Rodziny Radia Maryja i Tv Trwam

Ks. Waldemar Pawlik SAC wygłosił homilię dla Rodziny Radia Maryja i Tv Trwam

Tradycyjnie, jak co roku w maju gościmy w Sanktuarium na Krzeptówkach Rodzinę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W poniedziałek po uroczystościach fatimskich, 15 maja 2023 roku, mieliśmy przyjemność powitać pielgrzymów nawiedzających to święte miejsce oraz połączyć się poprzez transmisję radiową, telewizyjną oraz internetową z wiernymi w kraju i za granicą.

Spotkanie rozpoczęło się od występu dzieci z parafii Niepokalanego Serca Maryi na Krzeptówkach.

Ks. Waldemar Pawlik SAC – Przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilie tego dnia. Ks. Prowincjał rozpoczął od nawiązania do słów Św. Jana Pawła II, które Jego Świętobliwość wygłosił podczas homilii w dniu konsekracji naszego Sanktuarium:

„To wasze Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach jest mi w najszczególniejszy sposób drogie i bliskie”Św. Jan Paweł II, 7 czerwca 1997 roku, Krzeptówki

Ksiądz Prowincjał zachęcał wiernych do zasłuchania i otwartości na poruszenia, które czyni w naszym sercu Duch Święty- Duch Prawdy.

Chcemy słuchać Boga, jak słuchała Boga Maryja. Chcemy uczynić serca tak otwarte i dyspozycyjne, jakim było Serce Maryja. Ale jest to możliwe tylko wtedy, kiedy pozwolimy dotknąć się Duchowi Świętemu, gdy pozwolimy, by Duch Święty uczynił z naszego serca Świątynię.

Duchowny nawiązał w swojej homilii do nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, które w naszym Sanktuarium od wielu lat przyciągają rzesze wiernych:

Jak piękne jest dzieło pierwszych sobót miesiąca, jakie odprawiamy my dorośli.

Duchowny zachęcał, by dorośli pomyśleli o tym, by swoim przykładem zachęcić dzieci do realizowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca przez dzieci. Ważne jest, aby przez wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi każdy z nas przygotował swoje na przyjście i przyjęcie Zbawiciela Świata.

źródło: https://smbf.pl/