Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Szkoła w Lublinie

Rok szkolny 2021/2022 wielkimi krokami zbliża się do końca. W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w ostatnim czasie wiele wydarzeń skupiało się wokół klas ósmych, którzy zmierzyli się z egzaminami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.
W tym roku mogliśmy wrócić do tradycji szkolnych i został zorganizowany uroczysty bal dla ósmoklasistów. Pięknie ubrani uczniowie i nauczyciele mogli dumnie świętować i wspominać cały okres dobrze spędzonych lat w murach naszej szkoły.

Jednym z ważnych wydarzeń w naszej szkole była uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie wzięli udział we Mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dyrektor Andrzej Zelek SAC. Następnie odbyła się piękna akademia  szkolna pt. „Sen o Polsce, czyli godzina historii, nadziei i patriotyzmu”.

Pod koniec roku szkolnego odbył się wzruszający koncert „Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato”. Był on bardzo radosny i emocjonujący gdyż, było to pierwsze wydarzenie po czasie pandemii, w którym brali udział rodzice.

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in. Kraków i Kopalnia Soli w Wieliczce, Warszawę i Centrum Nauki Kopernik, Góry Świętokrzyskie
i Pieniny. Młodsze klasy wybrały się do Magicznych Ogrodów, Podziemi Kredowych
w Chełmie oraz Jura Parku w Bałtowie. Nie zabrało wielu wyjść na regionalne atrakcje takie jak Muzeum Wsi Lubelskiej, spacer po lubelskim Starym Mieście a także warsztaty w Galerii Ludowej oraz w  Centrum Spotkania Kultur.

Wśród wielu wydarzeń pamiętamy również o formacji duchowej. Tradycją naszej szkoły są piątkowe Msze święte odprawiane przez ks. Rafała Machłajewskiego SAC, w których nieustannie otaczamy modlitwą wszystkie sprawy naszych uczniów i ich rodzin. Ksiądz Rafał koordynował również bardzo wartościowe rekolekcje dla uczniów naszej szkoły, które były przygotowaniem do Świąt Wielkiej Nocy.

Cieszymy się z wielu sukcesów naszych uczniów w konkursach takich jak: Turnieje Szachowe, konkursy matematyczne „Orzeł Matematyczny” i „Puchacz Piotr”, konkursy językowe „ZUCH”, i „Galileo”, konkursy wiedzy o świętych i naszej Ojczyźnie, jak również konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Teraz przygotowujemy się do zakończenia roku szkolnego i zasłużonego odpoczynku. Życzymy wszystkim udanych wakacji, pełnych przygód i wytchnienia!

Natalia Skroban