Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Ząbki: Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wiesława Kantora  SAC

5 maja 2020 r. w godzinach porannych po ciężkiej chorobie odszedł do Pana długoletni misjonarz, ks. Wiesław Kantor SAC. W tym dniu księża i bracia ze wspólnoty ząbkowskiej odmówili różaniec i przypisane modlitwy za zmarłego. O godz. 15.00 w kaplicy pw. Matki Bożej z Kibeho pod przewodnictwem ks. Rektora Aleksandra Orzecha SAC, modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz odprawiona została Msza św. koncelebrowana. W dniach od 6 do 9 maja o godz. 17.30 odmawialiśmy różaniec w intencji zmarłego ks. Wiesława. 

Ks. Wiesław posługiwał ponad 30 lat w Demokratycznej Republice Konga. Po powrocie z misji przebywał we wspólnocie pallotyńskiej w Ząbkach. Pomimo choroby, do końca pomagał w pracy duszpasterskiej w parafii Świętej Trójcy.

Uroczystość pogrzebowa miała miejsce 9 maja 2020 r. w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.  O godz. 11.00 wprowadzono ciało zmarłego do Kościoła. Następnie został odmówiony różaniec, któremu przewodzili Pallotyni, Pallotynki, Siostry od Aniołów, Rodzina Rodzin i rodzina zmarłego. O godz. 12.00 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Henryka Hosera SAC. Wśród koncelebrujących księży byli m.in.: przedstawiciele Zarządu Prowincjalnego z ks. Prowincjałem Zenonem  Hanasem SAC, ks. Rektor wspólnoty w Ząbkach, Sekretarz ds. Misji, misjonarze, kursowi koledzy, pallotyni, księża diecezjalni oraz ks. Proboszcz z Korzennej – rodzinnej miejscowości ks. Wiesława.

Po Mszy św. i przemówieniach odprowadziliśmy, śp. ks. Wiesława na cmentarz parafialny, gdzie spoczął w pallotyńskiej kwaterze. Po zakończeniu ceremonii pogrzebowej rodzina i uczestnicy udali się do naszego domu na poczęstunek. Ks. Rektor w serdecznych słowach podziękował wszystkim uczestnikom za udział i modlitwę. Szczególnie podziękowania skierował do osób, które opiekowały się ks. Wiesławem: do Przełożonej Sióstr od Aniołów, do Pani Renaty, do służby zdrowia i współbraci.

Uroczystość pogrzebowa była transmitowana przez Pallotyńską Telewizję PALLOTTI.TV i Radio PALLOTTI.FM. Serdecznie dziękujemy operatorom za ten przekaz.

Módlmy się za śp. Ks. Wiesława Kantora SAC. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Br. Adam Fułek SAC