Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Rozpoczęcie XXII Zebrania Generalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

W Konstancinie-Jeziornie rozpoczęło się XXII Zebranie Generalne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Zebranie Generalne to najważniejszy czas w życiu Stowarzyszenia, gdzie staramy się zobaczyć, jakie jest życie Stowarzyszenia, a także zaplanować kierunek na przyszłość, jak możemy realizować nasz charyzmat, jak możemy służyć Kościołowi w świecie, podejmując tym samym decyzje dotyczące życia Stowarzyszenia – tłumaczy ks. Jacob Nampudakam SAC, Przełożony Generalny.

Hasłem przewodnim Zebrania są słowa „Poruszeni współczuciem”.  Widać sytuację, w której żyjemy, zwłaszcza po COVID-19, my pallotyni chcemy być ekspertami w tym współczuciu, w którym pozostajemy uważni na cierpienie innych – Za przykładem św. Wincentego Pallottiego jak również wedle nauczania Jezusa Chrystusa, który był poruszony współczuciem dla cierpiących – mówił ks. Romuald Uzabumwana SAC.

Zebranie po raz pierwszy w historii odbywa się poza granicami Włoch. Zebranie Generalne będzie trwało od 19 września do 8 października 2022 r. Podczas zebrania będzie wybrany nowy Przełożony Generalny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

ks. Łukasz Gołaś SAC