Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Sposób myślenia, działania i miłowania jak czynił to Pallotti jest możliwy i zawsze będzie możliwy

Postać św. Wincentego Pallottiego uświadamia nam, że każdy z nas powołany jest do tego, aby być apostołem Jezusa Chrystusa – powiedział w homilii ks. dr Maciej Miętek, kanclerz kurii warszawsko-praskiej. Tradycyjnie 22 stycznia we wspólnotach, gdzie posługują pallotyni i pallotynki obchodzona jest Uroczystość naszego założyciela św. Wincentego Pallottiego.

W swojej homilii mówił m.in.  Pallotti, choć odchodzi z tego świata po ludzku, jak to uczynił Jezus na krzyżu, zostaje jako ten, który jest pośród nas, bo jest żywą cząstką Królestwa Bożego. Królestwa które głosi Jezus Chrystus, miejsca ocalenia i miejsca uzdrowienia człowieka.

Postać św. Wincentego Pallottiego inspiruje nas do tego, aby nie ustawać w chrześcijańskim myśleniu i chrześcijańskim działaniu, tym bardziej im warunki zewnętrzne wydają się nam niesprzyjające. Dostąpiliśmy (…) zaszczytu bycia jego Apostołem. W tej prozie codzienności, którą przychodzi nam realizować. W tych najdrobniejszych zadaniach, za które często zamiast słowa dziękuję, słyszymy słowa pogardy, fałszywe oskarżenia, ironie, kpiny, odrzucenie, fałsz a nawet narażamy się na to wszystko, kierując się dobrymi intencjami, czego doświadczył Jezus.

Uroczysty odpust ku czci św. Wincentego Pallottiego miał miejsce w parafii jego imienia na Skaryszewskiej w Warszawie.

ks. Łukasz Gołaś SAC/Pallotti.FM